Adana'da Ne Yapabilirim?
04 Mart 2020

Alışveriş Merkezleri

Adana’ya gelen misafirlerimiz Adana’da sunulan tedavi hizmetleri yanında, kentin oldukça çeşitli alışveriş olanaklarından da yararlanabilirler.

Adana’da bulunan Alışveriş Merkezleri ve iletişim bilgileri:

CarrefourSA AVM

100.Yıl Mah. Çukurova/Adana
+90 (322) 455 15 00 www.carrefour.com.tr

M1 AVM

Öğretmenler Bul. Seyhan/Adana
+90 (322) 271 00 01 www.real.com.tr

Optimum Outlet AVM

Hilton Kavşağı /Adana
+90 (322) 333 33 00 www.optimumoutlet.com

Alışveriş merkezlerinin yanı sıra, Adana’ya gelen ziyaretçilerin alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çarşılar da bulunmaktadır.

Mısır Çarşısı

Saydam Cad. Kent Merkezi Adana

Kuyumcular Çarşısı
Atatürk Cad. Adana

ADANA’KÜLTÜR VE SANAT MERKEZLERİ VE YEREL ETKİNLİKLER

Adana’ya gelen misafirlerimiz, Adana’da bulundukları süre boyunca çok farklı kültür ve sanat etkinliklerine katılma şansına sahiptir. Yörede bulunan, kültür ve sanat merkezleri ile yöreye özgü festivaller bunun en güzel örneğidir.

Adana Devlet Tiyatrosu

Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi
Seyhan/Adana
Tel: +90 (322) 352 33 55

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası

Adana Büyükşehir Belediye Binası
Seyhan/Adana
Turhan Tel: +90 (322) 453 68 74
Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi

Cemal Beriker Bulvarı
Seyhan/Adana
Tel: +90 (322) 432 74 74


Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi

Sabancı Merkez Camii Karşısı
Seyhan/Adana
Tel: +90 (322) 352 32 91YEREL ETKİNLİKLER

Adana’da yılın belirli tarihlerinde hem ulusal ve hem de uluslararası boyutta ilgi çeken festivaller, şenlikler, karnavallar düzenlenmektedir. Bunlardan en çok bilineni Uluslararası Altınkoza Film Festivali, Sabancı Uluslararası Altınkoza Film Festivali ve Portakal Çiçeği Karnavaldır.
 

Altınkoza Film Festivali

İlk kez 1969 yılında “Altın Koza Film Şenliği” adıyla Adana Sinema Kulübü öncülüğünde gerçekleştirilmiştir. Altınkoza Film Festivali,Akdeniz ülkelerinin yanı sıra ABD’den Japonya’ya kadar dünyanın pek çok ülkesindefilmi ve sektörün her alanda görev  yapan sinema platformu haline gelmiştir. Festival her yıl Türk sinemacılarının yanı sıra yutdışından da birçok konuğu ağırlamaktadır.Nisan’da Adana Portakal Çiçeği Festivali

Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir Adana. Tüm sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar. Büyülüdür portakal çiçeği kokusu. Ruhunuz yıkanır. Gençleşirsiniz. Arınırsınız. En güzel mevsimdir, Adana’da Nisan. Portakal Çiçeği mevsimi.  Müthiş Güzel bir iklime dönüşür. Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar, portakal çiçeği mevsiminde mutlaka Adana’ya gelir Adanalılar… Yılda sadece bir kez, en fazla 2 hafta sürecek bu coşkuyu kaçırmamak için. Portakal çiçeği mevsimi,  iklim durumuna göre birkaç gün farketmekle birlikte, genellikle 5-20 Nisan tarihleri arasındadır.

Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali

Devlet Tiyatroları uzun ,köklü , ilkeli ve başarılı geçmişine yakışan duruşuyla, tarihiyle hep en yüce olan ülkemizin gurur kaynaklarından biri olmaya devam ediyor. Devlet Tiyatroları Sabancı  Uluslararası Adana Tiyatro Festivali her yılın Mart ayının son haftası arasında yapılmaktadır. Detaylı bilgi için: www.devtiyatro.gov.tr.